Üniversite – İş Dünyası İş Birliği Toplantısı Gaziantep’te Gerçekleştirildi

28 Temmuz 2017
Bilgeiş

Bilgeİş Projesi kapsamında beş pilot ilde gerçekleştirilmesi planlanan Üniversite – Sanayi İşbirliği toplantılarının dördüncüsü 25 Temmuz’da Gaziantep Divan Otel’de gerçekleştirildi. Etkinliğe paydaş temsilcileri, KOBİ’ler ve proje ekibinden oluşan yaklaşık 40 kişi katıldı.

Açılış konuşmalarını Bilgeİş Operasyon Koordinasyon Birimi Üyesi Dr.Serkan Alkan ve Bilgeİş Projesi Takım Lideri Meltem Koca gerçekleştirdi.

Alkan,  Bilgeİş projesinin hazırlık sürecini katılımcılara anlatarak, proje kapsamında dijital dönüşüme uyum sürecinde KOBİ’lere destek olmayı amaçladıklarını vurguladı. Portal içerisindeki 100 dersin sayısının KOBİ’lerin ihtiyaçları gözetilerek periyodik olarak artırılacağını söyleyen Alkan, üniversite olarak Türkiye’deki insan kaynağını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Takım lideri Meltem Koca ise proje kapsamında hazırlanan derslerden, gerçekleştirilen eğitimlerden, iletişim ve tanıtıma yönelik faaliyetlerden bahsetti. Gaziantep’ten kayıt olanların sayısının her gün arttığını belirten Koca, Gaziantepli paydaşlara destekleri için teşekkür etti.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Başkanı Nezih Kuleyin,  TOSYÖV’ün kuruluşu, işleyişine dair bilgi verirken, KOBİ’leri desteklemek için gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Endüstri 4.0 sürecinde KOBİ’lerin teknolojiye uyumunun önemine dikkat çeken Kuleyin, Bilgeİş eğitim portalinin ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olması nedeniyle KOBİ’ler için çok iyi bir eğitim aracı olduğunu söyledi.

Kuleyin’den sonra söz alan Eğitmen Serdar Bilecen ise  Üniversite – İş Dünyası işbirliğinin önemine dikkat çekti. Konuşmasında dünyadan örneklere yer veren Bilecen, bilgeis.net portalinin Türkiye’de Üniversite – İş Dünyası işbirliğinin iyi bir örneği olduğunu söyledi.

Topluca yenilen öğle yemeğinin ardından etkinlik sona erdi.